Správná postel je základ

Postel hraje v našem životě nadmíru důležitou roli, protože od toho jak se vyspíme, se odvíjí celý následující den. V případě, že se vyspíme dobře, postel může být příčinou mnoha našich úspěchů, v opačném případě ale i různých problémů. Na co se tedy při výběru postele soustředit?

Rám postele

Vzhled postele hraje samozřejmě svou roli, protože ruku na srdce - usínat se vám bude určitě mnohem lépe v posteli, která se vám bude líbit. Rám by měl být zejména stabilní a kvalitně vyrobený. Jinými slovy by se vám nemělo stávat, že vás probudí každé vaše otočení na posteli. Pozor si dejte také na pelesti. Zatímco čelo v horní části postele je nejen užitečné například na opření se při čtení či pro pocit bezpečí, pelesti v dolní části mohou mnoha z nás (zejména těm většího vzrůstu) spánek spíše znepříjemňovat.

Jedna bez druhé jako by nebyla - výběr dobré matrace nepodceňujte

Pokud ráno vycházíte z ložnice ztuhlí a unavení, je to jasným znakem ke koupi nové matrace. Při výběru matrace dbejte zejména na její tvrdost a materiál. Co se týče tvrdosti matrace, přednost dejte těm výrobcům, kteří tento parametr označují počtem kilogramů budoucího uživatele, nikoliv stupněm tvrdosti. V tomto případě však platí, že byste měli vybírat zejména podle sebe. Postel si také řádně vyzkoušejte a při výběru v žádném případě nespěchejte. Na to, abyste opravdu zjistili, zda vám matrace vyhovuje či nikoliv, potřebujete na ni ležet alespoň 10 minut. Snímatelný potah potom ocení všichni nocležníci a zejména ti alergičtí, kteří si ho mohou vyměnit za sobě vhodný. Dobrý tip: matraci nechoďte vybírat unavení. To se vám pak bude zdát každá matrace příjemná bez ohledu na její kvalitu. Kromě matrace a rámu postele nezapomínejte také na správný rošt. Zde byst měli zvolit spíše rošt lamelový, který je pružnější a zejména vzdušnější.

Co je malé, to je hezké – ne však v případě postele

Klasické rozměry jednolůžka jsou 90x200 cm, zatímco dvojlůžko se pohybuje v rozměrech od 140x200 až po 200x200cm. Na míru si však dnes už můžete nechat zhotovit téměř libovolně velkou postel. Výška postele by se měla pohybovat mezi 45 až 55 cm, u starších lidí je samozřejmě žádoucí výška ještě o něco vyšší. Každopádně se nedoporučuje dlouhodobě přespávat na pohovce, i když je rozkládací a prodejci k tomu často nabádají. Klasickou postel sedačka nahradí jen těžko. Aby jste se v posteli cítili ještě lépe, nezapomínejte si zpříjemnit i okolí postele. Dobrým pomocníkem na odkládaní nejrůznějších věcí vám bude noční stolek, lampička na čtení a samozřejmě nezbytné doplňky, které celé ložnici teprve dodají ten správný šmrnc.

Hezké snění!

Štítky: Manželské postele, Noční stolky, Postele

Mohlo by vás zajímat

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Bezpečnost především

20. Října 2014

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Související produkty s článkem

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma