Bytové doplňky: Jak na ně?

Kdo by nechtěl bytové doplňky, které svým vzhledem a funkčností zaujmou nejednu návštěvu, a při každém pohledu potěší své majitele. Je tedy důležité mít na paměti, že jen nábytek nestačí a že vkusné bytové doplňky dovedou váš interiér do dokonalosti. Nevíte si ale rady, jak vybrat tu správnou vázu, misku, svícen, lampu nebo pokladničku?

5 rad jak na bytové doplňky

Který polštářek, věšák, odpadkový koš, stojan na noviny nebo deštníky pro vás bude ten nejvhodnější? Máme pro vás 5 tipů, jak na to:

1. Nejdříve nábytek, pak až doplňky aneb nezačínejte od konce.

Je logické, že doplňky doplňují vybavení interiéru, proto bychom s jejich nákupem měli počkat a to i přesto, že se na tuto část většina z nás těší nejvíce. Počkat se ale v tomto případě, víc než vyplatí. Vše vám pak bude dohromady krásně ladit a váš interiér nebude vypadat jako každý pes, jiná ves. Podle jednoho polštářku se vám totiž špatně bude vybírat pohovka, stejně jako se vám nebude nejlépe vybírat konferenční stolek podle misky na ovoce.

2. Není, kam chvátat.

Každý, kdo si zařizuje bydlení, jistě ví, že nabídka bytových doplňků je dnes víc než široká. Z tak širokého sortimentu si jen těžko vyberete během jedné návštěvy obchodu. V tomto případě se každopádně vyplatí využít spíše internetové obchody, kde vás netlačí čas ani v horším případě nepříjemná paní prodavačka. Prostě a jednoduše, s výběrem bytových doplňků si neváhejte dát na čas.

3. Na velikosti záleží.

Před výběrem doplňků mějte neustále na paměti jak velikost prostoru, do kterého chcete doplněk umístit, tak velikost doplňků samotných. Myslete na to, že váš byt není nafukovací, a že každá další věc v něm vás připravuje o prostor. Příliš malý doplněk ve velkém prostoru může naopak snadno zaniknout.Žádná příručka vám neřekne, jaký počet doplňků je ideální. Zde je nutné se držet se vlastního zdravého úsudku. Pozor však na přeplnění bytu doplňky. Čím více doplňků v žádném případě neznamená vkusnější interiér. Navíc myslete i na praktickou stránku věci a nepřeplácejte svůj domov zbytečnými lapači prachu.

4. Pozor na ladění barev a stejnorodost materiálů.

Jakmile začnete s nějakou barvou, respektujte ji. Samozřejmě to neznamená, že vše musí být jednobarevné, ale držte se jedné linie. Pokud jste vybrali světlé závěsy, zkuste je doplnit svícnem v tmavším odstínu. V jedné místnosti se nedoporučuje kombinovat více než dvě až tři barvy. Pozor si dejte také na počet použitých materiálů. Obecně se držíme tří různých materiálů, např: kůže, kov a sklo nebo látka, dřevo a porcelán, ale není to nutně pravidlem. Dbejte zejména na to, abyste dekoraci sladili s již použitým materiálem v daném pokoji.

5. Nebojte se říct si o radu designérovi.

Jestliže si na výběr doplňků sami netroufáte nebo na to prostě nemáte čas, není ostuda říci si o radu designérovi. Někdy ale postačí prokonzultovat dekorování s pár přáteli a máte po starostech. Na designové doplňky však určitě nezapomínejte. Právě díky nim bude váš domov útulnější a tak nějak hezčí.

Štítky: Bytové doplňky, Bytové doplňky a dekorace, Interiérové dekorace

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnost především

20. Října 2014

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Související produkty s článkem

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma