Není stůl jako stůl. Jak vybrat ten správný stůl?

Jídelní stůl bývá právem označován za dominantu kuchyně, jídelny popřípadě obývacího pokoje. Vždyť právě kolem něj se děje tolik důležitých událostí každé domácnosti a jeho využití je tak široké. Nejenže slouží ke každodennímu stolování či k pořádání různých oslav, často se u něj také píší domácí úkoly či supluje vaši kancelář.

Dřevo, sklo či lesk?

Dřevěné stoly jsou v českých domácnostech velmi oblíbené. Dnešní úprava navíc zaručuje snadnou údržbu a odolnost. Další alternativou jsou skleněné stoly, které u nás získávají na oblibě. Jsou velmi moderní a v interiéru působí vzdušně a svěže. Skvěle se kombinují s dřevem či kovem. U skleněných stolů může však být negativem jejich častější údržba. Pokud se ale nechcete vzdát svého nároku na moderní a designové bydlení a sklo ani dřevo pro vás není to pravé, mohl by vás zajímat nábytek ve vysokém lesku. Vysoký klavírní lesk je extrémně odolný vůči znečištění a chová se téměř jako sklo. Výhodou může být také širší škála barevného provedení než u předchozích dvou zpracování.

Rozměry jídelního stolu není radno podceňovat

Velikost a správné rozměry jídelního stolu byste neměli v žádném případě podceňovat. Mohlo by se vám to totiž vymstít hned při první večeři, když byste se jednoduše ke stolu nevešli. Je optimální, aby prostor pro jednoho člověka stolování byl minimálně 50 cm (60 cm) na šířku na 40 cm, co do hloubky stolu. Vše samozřejmě záleží na prostoru, který máte ve vaší jídelně k dispozici. Optimální výška by se měla pohybovat mezi 72 a 76 cm. Pokud občas máte větší počet hostů, zapřemýšlet byste určitě měli nad rozkládacím stolem, který je ideálním řešením pro tyto příležitosti a pro interiéry, kde není místa nazbyt.

Kulatý versus hranatý stůl

Pokud se snažíte využít každý centimetr, zvolit byste měli spíše hranatý stůl, kde žádný centimetr neztratíte. Navíc lze stůl jednou stranou přirazit ke zdi, což zajisté také ušetří nějaké to místo. Na druhou stranu však, jestli máte prostoru dostatek, nebojte se oválného či kulatého stolu, který se jednoznačně stane dominantou vaší kuchyně, jídelny či obývacího pokoje. Ať už se zmíněných tipů držet budete či nikoliv, přejeme vám, aby ten váš jídelní stůl splnil všechna vaše očekávání!

Štítky: Jídelní stoly, Nábytek do jídelny, Stůl

Mohlo by vás zajímat

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Bezpečnost především

20. Října 2014

Související produkty s článkem

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma