Zařizování dětského království II.

08. Března 2011 Kategorie: Dětský pokoj, Dětský nábytek, 300 Novinek

Dětský pokoj musí plnit hned několik funkcí najednou. Jak ale zařídit dětské království, aby se zde dobře hrálo, spalo ale i psaly domácí úkoly?

Zdravý spánek

Dětský pokoj je pracovna, herní koutek, ale také ložnice zároveň. Pro děti je zdravý spánek velmi důležitý proto, aby byly druhý den plné energie. Zde je příznačné zvážit, zda-li chceme či nikoliv každý rok kupovat novou postel podle toho, jak dítko roste. Není to nic proti ničemu již předškolákovi koupit normální „dospěláckou“ postel 90cm x 200cm. Onu dětskost můžete nahradit veselým povlečením, které si vaše ratolesti mohou vybrat sama. K posteli můžete pořídit také pěkné křeslo pro pravidelné čtení pohádek.

Úložné prostory

Nezapomínejte ani na dostatečné množství úložných prostor. Každé dítě má nepřeberné množství hraček i oblečení a vhodné úložné prostory jsou nezbytností. Z praktického hlediska budou lepší uzavřené úložné prostory, které nejen schovají případný nepořádek, ale také se na ně nebude prášit. Velmi praktické jsou menší komody či barevné regály, do kterých i malé děti dosáhnou samy. Další variantou mohou být i barevné kontejnery či papírové krabice, které navíc celkově rozveselí celý pokoj. Vhodnou variantou, jak v dětském pokoji udržet alespoň částečně pořádek, je tzv. němý sluha či věšák, který toho hodně unese.

Dekorace a dopňky

Žádný pokoj by ale nevynikl bez vhodných doplňků a dekorací. To samé platí i v případně pokoje pro děti. Při dekoraci dětského pokoje se můžete inspirovat v zájmech dětí. Pokud je vaše dítě vášnivý sportovec, proč toto téma nezakomponovat do jeho pokoje? Inspirací pro vás může být například sedací vak jako fotbalový míč či povlečení se stejným vzorem. Zapomenout byste neměli ani na polici pro případné medaile a trofeje vašeho sportovce.

Světlo v dětském pokoji

Osvětlení v dětském pokoji by rodiče také neměli podceňovat. Kromě hlavního centrálního světla do dětského pokoje patří i malé lampičky a to nejen k psacímu stolu, kde by měly být umístěné podle toho, zda-li je vaše dítko pravák či levák (vždy tedy na opačné straně, aby si při psaní a kreslení nestínilo). Lampička se bude hodit také u postele a to zejména pro ty, co se bojí tmy.

Kam dál? Zařizování dětského království I.

Štítky: Dětský nábytek, Dětský pokoj

Mohlo by vás zajímat

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Bezpečnost především

20. Října 2014

Související produkty s článkem

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma