(15 produktů)

Retro nábytek

(Vybráno 15 produktů)
Zavřít
 • barva

  ZAVŘÍT FILTROVAT
 • cena
  ZAVŘÍT FILTROVAT
 • materiál

  ZAVŘÍT FILTROVAT
 • značka

  ZAVŘÍT FILTROVAT
 • akční slevy
Třídit podle:

Zpátky v čase ve stylu RETRO

Pamatujete si, když vaše maminka nechtěla vyhodit ten starý svetr ze skříně a říkala vám „Počkej, ono se to zase vrátí do módy“? Přesně tak je to s nábytkem ve stylu retro. I staré se stane opět novým. Vše co tu je a bude, už tu zkrátka jednou bylo. Jen v novějším kabátě! I přesto, že vznikají nové styly, láska k padesátým létům prostě nikdy nezmizí! 

Padesátá léta byla poháněna moderními inovacemi, ale nostalgie v nich stále zůstala. Období všehochuti se podepsalo nejen na stylu oblékání a stylu účesu, ale i na samotném designu. Jestliže toužíte udělat radikální změnu, pak pro vás retro styl bude obrovskou inspirací!

 • Zpátky v čase

Pojďme se podívat na malou exkurzi do historie. Píše se rok 1958 a v Bruselu se koná mezinárodní výstava Expo, kde právě Československá republika připravila svou úspěšnou expozici. Expozici, která získala několik ocenění, včetně hlavní ceny za celý Československý pavilon. Neznamenalo to však, že všechny věci, které jsme zde prezentovali, se začaly vyrábět a používat v běžném životě. Nicméně ohlasy byla natolik veliké, že tato výstava ovlivnila design i architekturu na dalších minimálně 20 let. Mnozí z Vás si možná vzpomenou a jiní by si přáli vědět, jak správně zařídit takový retro domov právě podle bruselské výstavy. Tak si ho pojďme představit trochu blíže!

 • RETRO nábytek

Nábytek z 60. let poznáte už na první pohled! Stylový RETRO nábytek je často robustní a s jednoduchými a čistými liniemi. Typickým znakem je například kónický neboli trojúhelníkový tvar nohou. Co se týče barev, nedržíme se zpátky. RETRO styl je hravý a barevný. V interiérech se tak můžete těšit na barvy jako je červená, žlutá nebo modrá. Celkově byla snaha o prosvětlení interiérů a to nejen barvami. Otevřené policové stěny, které prostor jednak opticky rozdělí, a zároveň neuberou světla, jsou pro tento styl jako dělané. Mimochodem právě tyto regály jsou dnes velmi populární a to nejen v uceleném retro stylu.

 • RETRO svítidla

Skleněným, kovovým či dřevěným osvětlením nezkazíte vůbec nic. A dokonce ani tím plastovým. V té době se totiž začal masivně používat právě plast, který smetl i zastaralé květinové vzory. Frčí výrazné barvy a zaoblené geometrické tvary. Co se týče tvarů i materiálu, světla byla doslova nadčasová, a proto své uplatnění hravě najdou i dnes a možná i v budoucnu!

 • Doplňky a dekorace

Jestli sháníte RETRO dekorace do vašeho interiéru, pak určitě vybírejte mezi figurkami a soškami. Ale barokní andělíčci sem rozhodně nepatří. Naopak ladnost a jednoduchost tvarů. Koberce? Vybírejte vzorované. Krb? No přece RETRO krb. Takový ten z pohádek, u kterého se budete cítit jako na vaši oblíbené chalupě.

 • RETRO hodiny

Jak jinak se vracet v čase než se stylovými RETRO hodinami! Jestliže zařizujete kavárnu, bar či restauraci v tomhle stylu, jedny na stěnu určitě pověste. No, a jestli chcete mít retro i u Vás doma, jedny do obýváku a minimálně budík na noční stolek. Červené jsou klasika a nemusíte se bát ani barev, nápisů a motivů. Frčí výrazné číslice a moderní dobu za chodu tichých ručiček ještě neznáme. 

 • A nebojte se barev!

I těch odvážných. Fialová? Červená? Klidně. Nebojte se zlaté ani stříbrné, které jednak patří mezi špičkové trendy, a navíc do vašeho domova vnesou jakýsi RETRO šarm.


A hlavně si nelamte hlavu s tím, že kompletní předělání interiéru na jiný styl vás bude stát neskutečně moc peněz. Nemusíte přeci změnit celý byt. To je přesně to, co spoustu lidí naopak odradí a zůstanou většinou u současného moderního stylu. Nemusíte vymalovat celý pokoj, stačí tapeta nebo velké retro hodiny na vaši stěnu. I přidáním jediného kusu nábytku, ať už je to křeslo, jídelní stůl nebo nějaká dekorace váš interiér proměníte. Design vás musí hlavně bavit a ne stresovat.

Retro nábytek: Nebojte se ho, je in!

18.4.2011

I přesto, že je retro designový nábytek inspirován designem padesátých až sedmdesátých let, i dnes si nachází své fanoušky napříč všemi generacemi. Mladší generace považuje retro nábytek za velmi moderní prvek interiéru, starší generaci může zase připomínat něco z jejich mládí.

[Celý článek...]

Retro vs. starožitnosti, co je co?

Rádi byste se vyznali ve všech těch retro a vintage stylech, uměli rozlišit co je co, jenže se vám to prostě plete a nevíte co si pod danými termíny představit? Nebojte, rádi vám to vysvětlíme a pak už to budete umět používat, jako když bičem mrská.

[Celý článek...]

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma