Není talíř jako talíř

10. Srpna 2015 Kategorie:

Nad správným výběrem talířů se zamýšlí málokdo a výsledný efekt stolování netrápí skoro nikoho. Věděli jste ale, že se talíře dělí na 4 základní styly, díky kterým budete za hvězdu ve stolování bez námahy?

Přirozený přírodní styl

Jak už napovídá název, v tomto stylu naleznete přírodní materiály, nepravidelnost a zejména přírodní barvy. Pravdou je, že si opravdu vystačíte s málem. Platí tu totiž pravidlo: „čím méně, tím lépe“. Velkolepý dojem tak udělají malé detaily, jako jsou květiny, které najdete okolo vašeho domu např. ve váze či květináči uprostřed stolu. Velkou výhodou může být i to, jaký máte jídelní stůl. Pokud máte ve vaší jídelně nebo kuchyni stůl z masivního materiálu, v kombinaci s tímto přírodním stylem bude výsledný dojem opravdu překvapivý.

Postmoderní až minimalistický styl

U tohoto stylu převažuje bílá barva a lesk. Talíře mají jednoduché tvary nebo zvlněné linie do zajímavého tvaru. Doporučujeme pořízení bílého jídelního stolu ve vysokém lesku, s doplňky buďto v bílé a stříbrné barvě nebo naopak s velmi pestrými talíři. Kombinace kontrastních barev má zajímavý výsledný efekt. Jako další zajímavý doplněk může být např. stojan na víno uprostřed stolu.

Elegantní styl z jižní Francie

Jestliže jste milovníky Provence nebo se vám jednoduše tento styl líbí, pak se stačí řídit jednoduchými radami. První radou je výběr barev. Tento styl se vyznačuje pastelovými barvami, jako jsou např. fialová, cihlová, mátová, okrová … Dále je důležité vědět, že si tento styl potrpí na textilie a různé ubrusy např. s květinovými vzory. Jestliže se chcete do tohoto venkovského stylu opravdu ponořit, můžete po stole rozsypat pár kamínků či čerstvě utrženou levanduli, která vám interiér krásně provoní. Tomuto stylu vévodí talíře, které mají kulatý tvar.

Luxusní decentní styl

V tomto stylu převládá luxus. Barvy jsou tedy jednoduché: bílá, bordó a stříbrná, dají se k sobě jednoduše ladit a různě kombinovat. Jako vhodnou dekoraci bych doporučila svíčky ve svícnech, které budou dominantou uprostřed stolu. Tvary talířů by měly být co nejjednodušší, aby vynikla kvalita a zpracování.

Inspirovat se můžete naší aktuální nabídkou talířů. Naleznete zde barevné typy, různé motivy či talíře určené pro děti nebo pro steaky.

Štítky: Bytové doplňky a dekorace, Doplňky pro stolování, Jídelní stoly, Prostírání na stůl, Stolní předměty, Stolování, Stůl

Další články

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnost především

20. Října 2014

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma