(10 produktů)

Industriální nábytek

Industriální nábytek - dejte vašemu domovu průmyslový design

Dočetli jste se o průmyslovém designu a nevíte, co si pod ním máte představit? Jestliže má váš dům odhalené cihlové zdi (malované nebo lakované), cementovou podlahu nebo jakékoli dřevo, pak už jste na půl cesty jak zařídit váš domov či restauraci v industriálním stylu. A když už máme ty správné základy, pojďme si v pár bodech objasnit, jaké volit barvy a materiály nábytku, doplňků i dekorací.

1. Industriální styl nábytku

Ať už je to konferenční stolek, odkládací, nebo jídelní stůl, nutností je vždy mít alespoň jeden dřevěný! Stůl může být vyroben ze všech dřevin a může mít například ocelové nohy. S kombinací oceli a dřeva totiž dosáhnete nejen estetické rovnováhy, ale vytvoříte současně organický a konstruovaný, odvážný a rafinovaný, mužský i ženský styl. Nedávným trendem, který získává na popularitě je také použití železobetonu.

Pohovky a židle mají často kožený povrch. Ačkoli materiály jsou podobné, styl koženého nábytku může být pokaždé úplně jiný. Pokud ale chcete zazářit, pak se podívejte po tradiční pohovce Chesterfield. Ta je totiž jedním z nejrozšířenějších kusů nábytku na celém světě. Můžete vycestovat kamkoli a věřte, že minimálně jednou na ni usednete. Ať už v hotelové hale nebo někde jinde.

Pokud se vám moc nelíbí právě kůže, neznamená to, že musíte přejít k jinému stylu. Skvěle vám sem zapadne například kovová židle, kterou pro pohodlnější dosed, můžete doplnit textilním polštářkem. A v neposlední řadě si můžete pořídit i čalouněnou textilní pohovku.

2. Vybírejte ze škály industriálních barev

Barevná schémata mají spoustu hnědé a béžové barvy. Mějte na paměti, že vaše pohovka, židle i stůl budou pravděpodobně z kůže a surového dřeva, takže přesně v barvách pro tento styl - hnědé nebo oranžové.  Jelikož jsme stále v jedné škále barevných tónů, máte tak prostor pořídit si něco kontrastního a barevného v podobě koberce či pěkné dekorace.

3. Koberec ano či ne?

Pokud jde o výběr koberce, snažte se vyhnout abstraktním a geometrickým vzorům, elegantním či shaggy kobercům (tzv. chlupatým). Vybírejte buď světlé, až vybledlé odstíny, nebo naopak tmavé (šedý, červený, černý, oranžový, modrý). Skvělou volbou jsou také orientální koberce. Jakýkoli tradiční styl či například etnický styl. Většinou se jedná o tvarované pevné či ručně tkané koberce z juty. A poslední tip na závěr pro dynamický efekt. Tak jako je tzv. vrstvení oblečení v módě stále in, můžete vrstvit i zde. Vyberte si proto více koberců a prostě vrstvěte.

4. Doplňky a dekorace

Tady máte přeci jen volnější ruku. Co se týče polštářků, plédů či textilních doplňků, vybírejte spíše tkané textury. Měli byste volit především takové, aby stylově doplnili dekora vašeho koberce. Proto pokud jste zvolili tmavý, zkuste přidat kousky, které jsou naopak pestré a se špetkou uměleckého vkusu.  A protože velkou roli v tzv. průmyslovém designu hraje váš stůl, židle a pohovka, které jsou víceméně v neutrálních odstínech, je třeba na to myslet právě u dekorací a doplňků. Zapojte fantazii a nebojte se kontrastů. Tady jsou totiž dovoleny! A jednu neodmyslitelnou tečku nakonec. Edisonova žárovka na strop je prostě jasná volba!

A berte to tak, že pokud se svým interiérem nejdete na nějakou slavnou výstavu interiérových stylů designů, nevzdáte se přeci pohodlí a svého vkusu pro striktní zachování pravidel.  Inspirujte se a volte to, co se líbí vám a kde se budete cítit doma.

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma