Křeslo – jak se dá jinak nazvat a jaké druhy existují?

14. Září 2015 Kategorie:

Na první pohled se zdá křeslo jako jednoduchý nábytek, s kterým ihned víte, co máte dělat a kam ho umístíte. Zdání ale klame. Křeslo se totiž může jednoduše stát přirozenou dominantou vašeho pokoje a navíc se k němu může vázat mnoho příběhů. Věděli jste např. kolika jmény, se dá nazvat?

Křeslo nebo židle?

Někdy se stává, že občas váháme a nevíme, jestli se díváme na křeslo nebo obyčejnou židli. Taková křesla mají područky a často bývají v obývacím pokoji či okolo jídelního stolu ve větším počtu kusů například po čtyřech, šesti nebo i osmi. Tyto křesla mohou být tvarovány z jednoho kusu. Opřít si o ně můžete záda i předloktí, ale nejsou určeny k delšímu sezení.  Najít je můžete pod názvy jako je lenoška, lenoška – křeslo. Když bychom zapátrali do historie, tak se používali i názvy: lenošek, lenůšek, lenoušek, lenocha.

Křeslo pro čtenáře

Neboli ušák. Tento druh křesla si opravdu oblíbili čtenáři nebo lidé, kteří se chtějí v pohodlí dívat na televizi. Jedná se o pohodlné křeslo, které je tvrdší – právě proto, abyste na něm dokázali sedět delší dobu. Na horních koncích můžete vidět výčnělky (uši), proto je známé jako ušák. Toto křeslo bude skvěle doplňovat vhodně vybraný konferenční stolek.

Klubovka

Křesla dostávají svůj název i podle vhodného umístění. Klubovka je křeslo, které je nejčastěji potaženo kůží a je velmi pohodlné. Jak už napovídá název, tak je určeno do různých klubů. Či do místností, kde se schází více lidí se stejným zájmem.

Křeslo pro správnou relaxaci

Relaxační křeslo slouží k pořádné relaxaci. Nezáleží na druhu materiálu, kterým je potažen. Důležitým bodem je jeho variabilita. Budeme od něho očekávat co nejvíce pohodlí, proto by měl mít nastavitelné područky, možnost naklánění zadního opěradla či dokonce opěrku hlavy. Některá tyto křesla zvládají upravovat polohy a pomocí elektrického ovladače mohou poskytovat masáž. Těmto křeslům se také často říká televizní křesla.

Meditační křeslo

Někteří lidé relaxují či odpočívají při klidné činnosti nebo jen „pohupování“. Takové křeslo se vyznačuje speciální podnoží, na které je připevněný samotný sedák a dá se na něm houpat. Zahrnují se do této kategorie i samotná houpací křesla.

Zkuste svým známým říct názvy, jako jsou: lenoška, klubovka, ušák, fotel. Málokdo bude vědět, že takto se dá nazvat „obyčejné“ křeslo. Vyberte si to správné křeslo a překvapte ostatní, co o něm všechno víte.

Štítky: Designový nábytek, Jak zařídit byt, Křesla, Obývací pokoj, Sedací nábytek

Mohlo by vás zajímat

Stojan na šperky jako součást dekorace

14. Ledna 2013

Dekorace, která nezestárne

21. Června 2013

Bezpečnost především

20. Října 2014

Související produkty s článkem

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí na každou objednávku. Stále.
Od žárovky až po skříň, vše vám dovezeme za 0 Kč.

Nakupujte bez obav.
Všechno zboží můžete do měsíce vrátit!
Pouze pro stálé zákazníky (po zkušební době)

Nejvýhodnější cenové nabídky bývají rychle pryč.
Od nás dostanete avízo ještě před začátkem akce.

Vážíme si stálých zákazníků. A myslíme na ně.
Chcete dostávat nabídky pro VIP klientelu?

Exkluzivní nákup pouze pro členy DESIGN GENIUS.
Každý týden nové nabídky.

Prvních 30 dní služby je zdarma. Pro aktivaci je nutné mít založený klienský účet na webu (registrovat se).
Službu lze kdykoliv zrušit. Zkušební dobu nelze opakovat.

JIž mám DesignGenius Nemám zájem Vyzkoušet na 30 dní zdarma